تلفن تماس : 82233260

الویت سازمان امور اجتماعی کشور برای ساماندهی زنان معتاد متجاهر


31 اردیبهشت 1399 13 بازدید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین به نقل از خبرگزاری خانه ملت همایون هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی ،در مورد انتشار خبری از سوی فرمانده نیروی انتظامی تهران مبنی بر اینکه مرحله جدید جمع‌آوری معتادان متجاهر آغاز شده اما فقط آقایان جمع‌آوری می‌شوند، چرا که برای زنان مرکزی در نظر گرفته نشده است، گفت: تاکنون کمپ‌های اجباری برای نگهداری از معتادان متجاهر که شرایط بغرنجی دارند، ایجاد شده است، اما این بخش هنوز متولی خاصی نداشته و توسط چند سازمان و ارگان مختلف مدیریت می‌شود.نیروی انتظامی مسئولیت جمع‌آوری و بهزیستی نگهداری از آنها را برعهده دارد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیروی انتظامی مسئولیت جمع‌آوری معتادان متجاهر را برعهده دارد و سازمان بهزیستی هم مسئول نگهداری از آنها است، اما سازمان امور اجتماعی کشور که سیاستگذاری و هماهنگی در این بخش را برعهده دارد باید بیشتر در این حوزه مداخله کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در گذشته تعدادی کمپ‌ اختصاصی برای نگهداری از زنان معتاد متجاهر ایجاد شده بود، اما اگر تعداد آنها برای تحقق این مهم اندک است باید تعدادی کمپ جدید برای نگهداری از این قشر ایجاد شود.

زنان معتاد متجاهر بیشتر در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.

وی تصریح کرد: آنچه مسلم است ، زنان معتاد متجاهر در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند و برای نگهداری از آنها برنامه‌ریزی شود.

رئیس کارگروه آسیب‌های اجتماعی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : هم‌اکنون می‌طلبد که سازمان امور اجتماعی کشور که مسئول ساماندهی دستگاه‌های مختلف در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی است به این موضوع ورود پیدا کرده و کمبودها را جبران کند.

ایشان در ادامه تاکید کرد: نیروی انتظامی تنها مسئول جمع‌آوری معتادان متجاهر است و برای نگهداری، اجتماع‌پذیری و توانمندسازی این قشر سایر دستگاه‌های مربوطه باید به آن کمک کنند.

نظرات کاربران 0 نظر