جزئیات پرداخت وام قرض‌الحسنه به «نیازمندان»


27 شهریور 1399 31 بازدید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یاریگران زندگی به نقل از فارس ، مدیرعامل صندوق امداد ولایت کمیته امداد در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که افراد نیازمندی که تحت پوشش این کمیته قرار ندارند، چگونه می‌توانند از وام قرض الحسنه صندوق امداد ولایت استفاده کنند اظهار داشت: در کل کشور، 34 شعبه فعال در مراکز استان‌ها داریم و در همه شهرستان‌های کشور و در دفاتر کمیته امداد نیز یک عامل، صرفا برای امور قرض‌الحسنه مستقر کرده‌ایم.

علی عاشوری در ادامه گفت :هر نیازمندی در هر نقطه‌ای در کشور، چه به شعب صندوق امداد ولایت و چه به دفاتر ما در ادارات کمیته امداد مراجعه کند، عامل صندوق امداد ولایت حضور دارد و کارهای مربوط به پرداخت وام انجام می‌شود.

وی با اشاره به چگونگی بررسی نیاز افراد مراجعه کننده برای دریافت وام، خاطرنشان کرد: در دفاتر کمیته امداد واحد مددکاری وجود دارد و این واحد درخواست فرد نیازمند را بررسی کرده و سخت گیری در پرداخت وام نداریم. 

عاشوری در پاسخ به این پرسش که افراد آسیب دیده در دوران کرونا چگونه می‌توانند وام دریافت کنند؟ افزود: این افراد نیز تفاوتی با دیگر افراد نیازمند ندارند و می‌توانند به دفاتر کمیته امداد مراجعه کنند.

عاشوری درباره سقف پرداخت وام قرض‌الحسنه به نیازمندان،تصریح کرد: امسال سقف وام کار گشایی و قرض‌الحسنه کمیته امداد برای افراد غیر تحت پوشش 10 میلیون تومان شده است.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت تصریح کرد : همچنین بر اساس ضوابط بانک مرکزی حداکثر وام قرض‌الحسنه در سیستم قرض الحسنه در کشور، 30 میلیون تومان است؛بنابراین هیچ صندوقی در کشور نمی‌تواند وام بیش از 30 میلیون تومان به صورت قرض ‌الحسنه پرداخت کند.

عاشوری در ادامه گفت : وام کارگشایی و قرض‌الحسنه برای رفع نیازهای ضروری زندگی مانند هزینه‌های تحصیلی، درمانی، ودیعه مسکن، پرداخت بدهی و... است.

 

 

نظرات کاربران 0 نظر