حساسیت خانواده ها در چرخه پیشگیری از اعتیاد تاثیر بسزایی دارد.


13 خرداد 1397 228 بازدید

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری از اعتیاد در سطح جامعه را نیازمند عزمی ملی دانست و اظهار داشت: حساسیت خانواده ها در چرخه پیشگیری از اعتیاد تاثیر بسزایی دارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ سردار اسدالله هادی نژاد با اشاره به لزوم پیشگیری از بروز اعتیاد به واسطه یک همت ملی، گفت: هر فرد به نسبت شرایط خود که نشات گرفته از عناصر و عوامل مختلف است، به صورت منحصر به فردی به اعتیاد روی می آورد.

وی با اشاره به این که شرایط بازگشت به حالت سلامتی برای فرد معتاد امری سخت و طاقت فرساست، اظهار داشت: در گذشته دور خانواده های ایرانی به موضوع های پیشگیرانه در حوزه اعتیاد توجه بسیار زیادی داشتند.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه اضافه کرد: خانواده های ایرانی در حال حاضر با اعتماد کامل به ساز و کارهای جمهوری اسلامی فرزندان خود را به دولت و حکومت سپرده اند، به طوری که در روند این اعتماد قدری از وظایف و حساسیت های خود را کنار گذاشته اند.

وی همچنین افزود: بروز حساسیت های مناسب و دقیق خانواده ها می تواند در چرخه پیشگیری از مواد مخدر تاثیر بسزایی داشته باشد.

سردار هادی نژاد با اشاره به این که یک فرد معتاد برای تهیه مواد حداقل روزانه باید ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان هزینه کند، اظهار داشت: موضوع بیکاری در بسیاری از موارد نمی تواند دلیل رجوع به مواد مخدر باشد، چرا که تهیه مواد توسط فردی انجام می شود که صاحب پول و شغل است.

وی با اشاره به تعریف معتاد متجاهر، تصریح کرد: بر اساس قانون کسی که فاقد برگه درمان بوده و تحت درمان اعتیاد قرار ندارد به عنوان معتاد متجاهر و مجرم شناخته می شود.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به ماده ۳۳ قانون مبارزه با مواد مخدر گفت : بر اساس قانون مبارزه با مواد مخدر ۱۲ دستگاه مختلف فرهنگی و اجتماعی مسئول ستاد مبارزه با مواد مخدر شده اند، که رییس جمهور به عنوان رییس و وزیر کشور به عنوان دبیر این شورا مشخص شده اند.

 

منبع: صدا و سیما

نظرات کاربران 0 نظر