خانواده ها به سامانه 123 اعتماد کنند


31 اردیبهشت 1399 94 بازدید

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه تداوم قرنطینه و ماندن طولانی مدت اعضای خانواده‌ها در خانه می‌تواند عاملی برای بروز خشونت‌های خانگی باشد ، از خانواده‌ها خواست برای کاهش تبعات آن به مشاوران سامانه ۱۲۳ اعتماد کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین به نقل از خبرگزاری خانه ملت روح الله بابایی صالح ، گفت : تداوم قرنطینه و ماندن طولانی مدت اعضای خانواده‌ها در خانه می‌تواند عاملی برای بروز خشونت‌های خانگی در قالب کودک آزاری، همسر آزاری و سالمند آزاری باشد.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سامانه 123 که از سوی اورژانس اجتماعی برای ممانعت از تداوم خشونت‌های خانگی اعلام شده است، وظیفه بررسی و شناسایی عوامل خشونت در بین خانواده‌ها و ارائه راهکار برای برون رفت از آن را برعهده دارد و استفاده از مشاوران زبده 123 در زمان قرنطینه تصمیمی کارشناسانه است.

ایشان تصریح کرد: مردم باید به سامانه 123 اعتماد کرده و نگران عواقب حضور آنها در خانه‌هایشان نباشند، چرا که کارشناسان و مشاوران زبده‌ای در این مرکز فعالیت دارند که با حضور در بین اعضای خانواده، مشکلات ایجاد شده را بررسی کرده و برای رفع آن چاره‌اندیشی می‌کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مهمترین هدف از ایجاد اورژانس اجتماعی کاهش خشونت‌های خانگی و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن است، بنابراین در این شرایط که شیوع کرونا و ماندن اعضای خانواده در خانه، سلامت روحی آنها را به خطر می‌اندازد، خانواده‌ها باید با اعتماد به این مرکز از مشکلات احتمالی ناشی از بروز هر گونه خشونت خانگی جلوگیری کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: بی‌توجهی به خشونت‌های خانگی ناشی از تداوم قرنطینه به دلیل ممانعت از گسترش دامنه شیوع ویروس کرونا باعث بروز آسیب‌های اجتماعی و مشکلات ناشی از آن در آینده خواهد شد، بنابراین ورود اورژانس اجتماعی به منظور پیشگیری از ایجاد این معضل، تصمیمی دقیق و کارشناسانه بوده است.

 

نظرات کاربران 0 نظر