راه اندازی سیستم جامع آماری خشونت در یزد


06 مرداد 1399 98 بازدید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یاریگران زندگی به نقل ازایسنا/ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد بر لزوم بهره‌گیری از آمارهای مستند و مستدل در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: در همین راستا سیستم جامع آماری خشونت در استان راه‌اندازی می‌شود. 

رحیمی زاده در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان یزد با انتقاد از پراکندگی آماری در حوزه آسیب های اجتماعی تصریح کرد: جهت رفع این معضل سیستم جامع آماری خشونت با محوریت اورژانس اجتماعی در استان راه‌اندازی می شود.

وی در ادامه گفت : قطعا وجود اطلاعات آماری مستند در کنار بررسی علل و عوامل آن می تواند نقش مهمی را در اصلاح امور و برنامه ریزی مستدل ایفا کند.

محمدحسین رحیمی زاده بر لزوم توجه به بحث آموزش در جهت کاهش آسیب های ناشی از خشونت تاکید کرد و گفت: در همین راستا دوره های مشاوره و مددکاری از طریق مراجعه به خانواده و یا دعوت از افراد با تعیین مصادیقی که اقدام به خودکشی یا خشونت های خانگی داشته اند با هدف پیشگیری برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر موفقیت طرح نماد در استان گفت: طرح ملی نظام مراقبت های روانی اجتماعی دانش آموزان با عنوان نماد و با محوریت اداره کل آموزش و پرورش استان از سال ۹۶ با مشارکت ۱۴ سازمان در استان در حال انجام است.

وی تصریح کرد : هدف کلی طرح نماد ، گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ترویج فرهنگ مهارت های خود مراقبتی در برابر رفتارهای پرخطر در بین دانش آموزان است.

رحیمی زاده در ادامه گفت : طرح نماد از جمله طرح های پیشنهادی قوه قضاییه به وزارت آموزش پرورش در حوزه دانش آموزی بوده که شورای اجتماعی کشور نیز بر اجرای آن تاکید

نظرات کاربران 0 نظر