پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با طرح اشتغال روستایی


18 آبان 1399 204 بازدید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یاریگران زندگی به نقل از پیام سپاهان ، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به مزایای طرح اشتغال روستایی ،جلوگیری از مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها و پیشگیری از آسیب های اجتماعی را از نقاط قوت طرح بیان کرد. 

 

 به مناسبت روز روستا و عشایر ؛ طرح بسته بندی خشکبار و میوه با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان و سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در روستای کریم آباد برگزار شد.

سعید مازندرانی در این مراسم گفت: یکی از اقدامات خوب دولت اعطای تسهیلات به مناطق روستایی است، که سبب ایجاد اشتغال پایدار و توانمند سازی روستاییان در این مناطق شده است.

وی اذعان کرد: از مزایای این طرح جلوگیری از مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها و پیشگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از آن است.

این واحد تولیدی و بسته بندی خشکبار که در روز روستا و عشایر به بهره برداری رسید، با بهره گیری از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به میزان هشت میلیارد ریال و با اشتغال مستقیم 10 نفر و اشتغال غیر مستقیم 100نفر راه اندازی شد.

در این مراسم سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی چنین واحدهای تولیدی در روستاها و مناطق کم برخوردار به مصداق اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: همه مدیران و مسئولین خدمتگذار مردم و کارآفرینان هستند و ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار در مناطق روستایی مایه مباهات و افتخار ما هست.

 

 

 

نظرات کاربران 0 نظر