نقش مهم آموزش در پيشگيري از آسيب‌هاي ناشي از اعتیاد

استاندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران نقش آموزش را در زمینه پيشگيري از اعتیاد براي معلمین، اولیاء، مربیان و دانش‌آموزان مهم برشمرد و اظهار کرد: آموزش درست می‌تواند از افزایش معضلات و آسيب‌هاي ناشي از اعتياد در جامعه جلوگیری کند.


به گزارش روابط‌عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران، مهندس مقیمی در جلسه مشترک این شورا با شهرستان قدس، ضمن تشکر از اقدامات صورت‌گرفته در آن شهرستان، مبارزه با مواد مخدر و آسیب‌های آن را، موضوعي کشوری دانست و گفت: ضرورت دارد هر یک از ما به سهم خود در آن مشاركت داشته باشيم.


وی تصریح کرد: امروزه، اعتیاد یکی از معضلات اجتماعی است که قبل از توجه به بُعد اجتماعی آن، بایستی به بُعد فرهنگی آن توجه كرد، لازمه اقدامات فرهنگی نيز، نگاه پیشگیرانه علمی در امر مبارزه با موادمخدر است.


مهندس مقیمی ادامه‌ داد: در حوزه مقابله با موادمخدر، نیروی‌انتظامی به تنهایی متولی این امر نیست و همه دستگاه‌هاي مرتبط بایستی با برگزاري جلسات و پیگیری و اجرای مصوبات آن، تلاش بيشتري كنند.


همچنین محمدعلی اسدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران گفت: با توجه به موقعیت این شهرستان قدس، توجه خاص به بحث کنترل پیش‌سازهای موادمخدر حائز اهمیت است.


وی افزود: در اين شهرستان برای نگهداری معتادان متجاهر، علاوه بر معرفی محلي به‌منظور احداث یک مرکز 300 نفره، یک مرکز خصوصی 300 نفره دیگر نیز احداث شده که در صورت تأمين اعتبارات لازم، مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.


در پايان فرماندار قدس نيز گزارش مفصلی از اقدامات صورت‌گرفته در زمينه مبارزه با اعتياد، از ابتدای سال 97 تاکنون  ارائه كرد.

 

منبع: روابط‌ عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران