مخدر گل؛ دومین علاقمندی جوانان معتاد

 

رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: طبق آمار ستاد مبارزه با مخدر، دومین ماده شایع در کشور است که توسط جوانان و نوجوانان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، ماریت قازاریان با اشاره به شیوع مخدر گل اظهار کرد: طبق آمار ستاد مبارزه با مخدر، دومین ماده شایع در کشور است که بویژه توسط جوانان و نوجوانان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برخی افراد با تصور بر عدم اعتیاد آور بودن ماده گل رو به این ماده مخدر می‌آورند، اظهار کرد: اطلاعات جوانان درباره عوارض این ماده درست نیست و در پی کسب لذت هستند.

قازاریان درباره تاثیر گل افزود: گرایش مصرف به سمت ماده گل بسیار زیاد است؛ از طرفی جوانان نمی‌دانند چه عوارضی درپی دارد؛ مثل اینکه یکسری علایم بدنی نظیر کندی حرکتی و... را درپی دارد.

وی ادامه داد: همچنین عوارض بلند مدت نظیر نقص در سیستم بدنی، کاهش تمرکز، مشکلات تحصیلی و شغلی و کاهش سطح هوشیاری در فرد بروز می‌کند.

قازاریان همچنین تاکید کرد: خانواده‌ها مراقب باشند فرزندان شان با چه افرادی دوستی می‌کنند و اوقات فراغت خود را به چه شکل می‌گذرانند.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات اظهار کرد: سازمان بهزیستی کمپین آشنایی با ماده مخدر شیشه را طی ۱۰ روز در نیمی از استان‌ها برگزار کرد، ولی این کار‌ها باید مداوم انجام شود.

 منبع: میزان